zapraszamy

§ Przepisy Legalizacja

Wagi

Podstawowe informacje na temat prawnych obowiązków legalizacji.

 

Legalizacja wag :

Wszystkie wagi które są przeznaczone do obrotu handlowego oznacza się specjalnym symbolem:
(czarna litera M na zielonym / białym / szarym tle). Wagi takie można od razu użytkować w handlu i nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów ani certyfikatów. Oznaczeń ważności legalizacyjnych należy szukać na tabliczce znamionowej lub w jej pobliżu. Oznaczenia powyższe dotyczą wszystkich nowych wag wyprodukowanych po 01-05-2004 roku.

 

Ile jest ważna legalizacja ?


-przy legalizacji pierwotnej (waga nowa) po 3 latach licząc od 1 grudnia roku, w którym dokonano oceny zgodności, gdy zostały wprowadzone do obrotu,
 -legalizacja ponowna, okres ważności następnych legalizacji ponownych określany jest w miesiącach i wynosi 25 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca, w którym legalizacja została dokonana (cechy legalizacyjne naklejone na tabliczce firmowej wagi: miesięczna-rzymska i roczna-dwie cyfry arabskie).

w związku ze zmianą przepisów, na przyrządach pomiarowych podlegających legalizacji, w przypadku przyrządów, których dowodem legalizacji jest cecha, od dnia 1 stycznia 2018 roku, wskazuje ona na datę, do kiedy ważna jest legalizacja przyrządu, a nie jak miało to miejsce dotychczas datę, kiedy legalizacja została wykonana.


 

Co trzeba zrobić gdy ważność legalizacji wygasa?

Wagę, której ważność legalizacyjna wygasa należy oddać do firmy, która legalizuje wagi w celu dokonania ponownej legalizacji. Ważność legalizacji wynosi 24 miesięcy. Dowodem przeprowadzonej legalizacji wagi, są specjalnie do tego celu przeznaczone holograficzne naklejki legalizacyjne, które nakleja się tuż obok tabliczki znamionowej wagi.
Nasza firma przeprowadza legalizację , regulację oraz inne zabiegi mające na celu zapewnienie Państwu pewności, że waga będzie rzetelna i że jest w stanie przejść wymagane testy w  Urzędzie Miar.


kasy fiskalne,kasa fiskalna,drukarki fiskalne,wagi sklepowe,waga sklepowa,legalizacja wag,krajalnice,krajalnica,meble sklepowe,wypsazenie gastronomii,wyposażenie sklepów,Nowy Sącz,Grybów,Krynica-Zdrój,Muszyna,Piwniczna Zdrój,Stary Sącz,Chełmiec,Gródek nad Dunajcem,Grybów,Kamionka Wielka,Korzenna,Łabowa,Łącko,Łososina Dolna,Nawojowa,Podegrodzie ,Rytro,Dobczyce ,Myślenice,Koniusza,Nowe Brzesko,Tarnów,Dębica,Bochnia,Brzesko, Dąbrowa Tarnowska,Nowy Targ,Gorlice,Zakopane,Limanowa,Rabka Zdrój, Szczawnica,Jordanów,Krynica,Mszana Dolna,Rabka,Biały Dunajec,Bobowa,Bukowina Tatrzańska, Gorlice, Kamienica, Krościenko nad Dunajcem, Laskowa, Lubień,Łapsze Niżne,Łącko,Łukowica, Łużna,Nawojowa,Ochotnica Dolna,Raba Wyżna,Sękowa,Tymbark, Bielsko Biała,Oświęcim,Cieszyn,Żywiec,Andrychów,Wadowice,Kęty,Ustroń,Skoczów,Wisła,Sucha Beskidzka,Chełmek,Szcz0yrk,Kalwaria Zebrzydowska,Zator,Strumień,Wilamowi

 

 

 

tabliczka znamionowa- Nowa Waga

tabliczka znamionowa- Nowa Waga

wzór wizerunku cechy legalizacji

wzór wizerunku cechy legalizacji