Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

zapraszamy

§ Przepisy Legalizacja

Wagi

Podstawowe informacje na temat prawnych obowiązków legalizacji.

 

Legalizacja wag :

Wszystkie wagi które posiadają legalizację oznacza się specjalnym symbolem (czarna litera M na zielonym tle). Wagi takie przeznaczone są do obrotu handlowego, co oznacza, że można je od razu użytkować w handlu i nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów ani certyfikatów. Oznaczeń legalizacyjnych należy szukać na tabliczce znamionowej lub w jej pobliżu. Oznaczenia powyższe dotyczą wszystkich nowych wag wyprodukowanych po 01-05-2004 roku.

 

Ile jest ważna legalizacja ?

 

-legalizacja pierwotna od daty wyprodukowania wagi to 4 lata,
-legalizacja ponowna ,ważność wynosi 25 m-ce,

 

Co trzeba zrobić gdy ważność legalizacji wygasa?

Wagę, której ważność legalizacyjna wygasa należy oddać do firmy, która legalizuje wagi w celu dokonania ponownej legalizacji. Ważność legalizacji wynosi 25 miesięcy. Dowodem przeprowadzonej legalizacji wagi, są specjalnie do tego celu przeznaczone holograficzne naklejki legalizacyjne, które nakleja się tuż obok tabliczki znamionowej wagi.
Nasza firma przeprowadza legalizację , regulację oraz inne zabiegi mające na celu zapewnienie Państwu pewności, że waga będzie rzetelna i że jest w stanie przejść wymagane testy w  Urzędzie Miar.kasy fiskalne,kasa fiskalna,drukarki fiskalne,wagi sklepowe,waga sklepowa,legalizacja wag,krajalnice,krajalnica,meble sklepowe,wypsazenie gastronomii,wyposażenie sklepów,Nowy Sącz,Grybów,Krynica-Zdrój,Muszyna,Piwniczna Zdrój,Stary Sącz,Chełmiec,Gródek nad Dunajcem,Grybów,Kamionka Wielka,Korzenna,Łabowa,Łącko,Łososina Dolna,Nawojowa,Podegrodzie ,Rytro,Dobczyce ,Myślenice,Koniusza,Nowe Brzesko,Tarnów,Dębica,Bochnia,Brzesko, Dąbrowa Tarnowska,Nowy Targ,Gorlice,Zakopane,Limanowa,Rabka Zdrój, Szczawnica,Jordanów,Krynica,Mszana Dolna,Rabka,Biały Dunajec,Bobowa,Bukowina Tatrzańska, Gorlice, Kamienica, Krościenko nad Dunajcem, Laskowa, Lubień,Łapsze Niżne,Łącko,Łukowica, Łużna,Nawojowa,Ochotnica Dolna,Raba Wyżna,Sękowa,Tymbark, Bielsko Biała,Oświęcim,Cieszyn,Żywiec,Andrychów,Wadowice,Kęty,Ustroń,Skoczów,Wisła,Sucha Beskidzka,Chełmek,Szcz0yrk,Kalwaria Zebrzydowska,Zator,Strumień,Wilamowi